5. ročník Slovak Floorball Cup zrušený
Vážené tímy,

5. ročník medzinárodného florbalového turnaja Slovak Floorball Cup 2021 (seniorská + mládežnícka časť) sa žiaľ ani tento rok neuskutoční.

Rozhodnutie vedenia turnajazo dňa 8.7.2021 vzišlo v závislosti od riadenia pandemickej situácie na území SR a nepredvídateľnosti prijímania či plánovania platnosti protipandemických opatrení, ktoré majú priamy vplyv či už na organizáciu alebo účasť vás klubov na turnaji.

Problémové opatrenia:

  • Pre zahraničné tímy aktuálne platí podľa vyhlášky hlavného hygienika vakcinácia alebo povinná 14 dňová karanténa, z ktorej sa môže osoba uvoľniť najskôr v 5-ty deň po negatívnom výsledku PCR testu. Tento problém sme komunikovali so zahraničnými tímami, ktoré sa žiaľ z tohto dôvodu vo väčšine z turnaja odhlásili.
  • Pre slovenské tímy je aktuálne problém povinnosť absolvovať platené AG alebo PCR testovanie pre účasť na hromadnom športovom podujatí. Táto skutočnosť bola s tímami odkomunikovaná. Toto opatrenie by spôsobilo klubom nemalé finančné náklady a rovnako sa väčšina z klubov vyjadrila, že je to pre nich veľký náklad, ktorý nedokážu pokryť.

Po komunikácii všetkých prekážok spojených s protipandemickými opatreniami prijatými na území SR sa turnaj dostal na počty tímov, pri ktorých organizácia medzinárodného turnaja nie je možná.

Sme si vedomí, že práve Váš klub môže byť v tej kategórií tímov, že účasť na Slovak Floorball Cupe plánoval a protiepidemické opatrenie by splnil. Taktiež sme si vedomí, že sa situácia môže meniť z týždňa na týždeň, k lepšiemu alebo horšiemu. Nechceme však dopustiť, aby Slovak Floorball Cup bol zorganizovaný bez divákov, zábavy, medzinárodnej konfrontácie a kvalitných tímov. Chceme, aby každý ročník bol Slovak Floorball Cup významným športovým medzinárodným podujatím, ktorý kvalitou a kvantitou tímov a krajín je špičkou na Slovensku, ale aj v celej Európe. 

Veľmi nás táto situácia mrzí. Za organizačný tím však veríme, že naše stanovisko pochopíte. Veríme, že boj s pandémiou porazíme, aby sme sa konečne mohli stretnúť o rok v Bratislave na Slovak Floorball Cupe a užili si letný florbalový turnaj tak, ako tomu bolo pred pandémiou.

 
Organizačný tím Slovak Floorball Cup